Chorvátsko má svojho Escobara, dedko ale trávou pomáha ľuďom

8. augusta 2018

Aj keď je marihuana už tri roky v Chorvátsku legalizovaná pre liečebné účely, jej pestovanie a predaj nie je jednoduchý. To zistil aj tento dedko.

Tomislav Rosana pred nedávnom oslávil 80 rokov. Aj napriek tomu sa stal terčom médií aj za hranicami svojej vlasti. Môže za to marihuana. Všetko to začalo ešte pred pár rokmi, keď žil v Rakúsku. Keďže ho trápili zdravotné problémy, vyskúšal zmiešať marihuanové semená s mliekom. Odrazu zistil, že mu to pomáha takmer pri každej zdravotnej patálii. S liečbou podobného typu neprestal ani po presťahovaní do svojej vlasti. Tu sa to však úradom už dlhodobo nepáči.

Tomislav doma pestuje väčšie množstvo marihuany už dlhšie. Pravidelne sa kvôli tomu dostáva dokonca aj pred súd. Došlo to až tak ďaleko, že ho miestne úrady podozrievali z predaja marihuany aj za hranice, čo mu samozrejme nikdy nedokázali. Dedko, ktorého nazývajú „chorvátsky Pablo Escobar“, ju pestuje a vyrába z nej olej len z liečebných dôvodov. Z radosťou svoju medicínu poskytne aj ostatným. Ako sám tvrdí, marihuanu nikdy nefajčil.

Desať detí, ktoré sa zo súrodenca veľmi netešili

Pre mnohých znamená vstup súrodenca do ich života veľkú zábavu a nekonečnú radosť. Deti na týchto fotografiách prejavili trochu iné emócie. Narodenie brata alebo sestrič...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*