Chcete byť krásna aj po 40-tke? Dodržujte toto…

2. októbra 2020

Krásna po 40-tke?

Hovorí sa, že žena je krásna v každom veku. Možno nad touto frázou mávnete rukou, ale je to tak. Možno si ešte spomeniete na vaše módne prejavy v mladšom veku a ste rady, že ich už máte za sebou. Žena zreje do krásy a nezáleží na tom, či má 30 alebo 40 rokov. Veď predsa každý vek je krásny a treba si ho vychutnať.

 

Ak ste starostlivosť o svoj zovňajšok zanedbali v mladšom veku, stále sa dá veľa vecí zachrániť a vy budete vyzerať krásne. Ak je starostlivosť o vašu pleť či postavu vašou prioritou od útleho veku, gratulujeme vám! Rozhodne sa však hodí niekoľko dobrých rád na to, ako zostať krásna aj po 40-tke. Držte sa niekoľkých zásad.

 

Medovka je zdraviu prospešná
Ako môžete využiť medovku lekársku vo svojej domácnosti?

Výskyt medovky lekárskej vo vašej záhrade vám môže priniesť veľa možností na to, ako by ste túto bylinku mohli využiť. Určite nemusíte zostať len pri lekárskych a medicínskych účeloch, ale zar...

Dobrá strava a pitný režim nadovšetko

Základom je kvalitná strava. Čím sme staršie, tým si viac uvedomujeme to, akým spôsobom na nás pôsobí to, čo jeme. Je to tak! A nemyslíme tým len našu postavu. Kvalitné a pestré ingrediencie v našej strave zásadným spôsobom ovplyvňujú stav našich nechtov, pleti, vlasov, zubov či pokožky. Preto je tipom číslo jedna pre vás práve rozličná a vyvážená strava.

Doprajte si dostatočný prísun ovocia a zeleniny, ktoré obsahuje potrebné vitamíny a vlákninu, nezabudnite na dopĺňanie minerálov, zdravých tukov v podobe plodov či kvalitných bielkovín. Hneď uvidíte ten rozdiel, ktorý sa na vás prejaví. Tiež je dôležitý pitný režim – voda je základom pre hydratáciu vášho organizmu.

 

Kávičkovanie má nesporne veľa výhod

Ak obľubujete kvalitnú kávu z Brazílie, Kolumbie či Kostariky, doprajte si ju. Kvalitná káva vášmu organizmus naozaj prospeje. Pomôže vám zrýchliť metabolizmus, zbaviť telo toxínov a rýchlejšie spáliť tuk.

Negatívne účinky kávy sú naozaj často preháňané. Viac šálok kávy sa rozhodne neodporúča tehotným ženám a ľuďom, ktorí majú problémy s tlakom. Avšak okrem toho je káva veľmi vhodným nápojom plným antioxidantov, vďaka čomu budete krásna aj po štyridsiatke. Keby si to uvedomovali mnohé ženy v tomto veku, asi by predaj kávy u nás šiel do oveľa vyšších čísel.

 

Vsaďte na kvalitné oblečenie

Ďalšou zásadou, ktorá určite pridá na vašej kráse aj po 40-tke je kvalitné oblečenie. Vo vašom šatníku nemusí byť príliš veľa všetkého, keď si počas každej sezóny doprajete niekoľko dobrých kusov oblečenia. Odložte už príliš mladistvé krátke bundičky a radšej si vyberte pekné dámske kabáty. Všetko je však predovšetkým o strihu a o farbách. Vhodne zvolenou kombináciou týchto dvoch faktorov zaručíte, že budete vyzerať skvele v čomkoľvek.

Ďalšou nevyhnutnosťou sú dámske kabelky. Kým pravdepodobne pre vás bolo pred niekoľkými rokmi prioritou mať veľa kabeliek v rôznom štýle, dnes je pre vás dôležitejšie mať kvalitnú kabelku, do ktorej zmestíte všetko, čo potrebujete. Nosíte skôr tmavé oblečenie? Vyberte si klasickú nadčasovú čiernu kabelku. Alebo naopak krémový variant – výber je na vás.

 

Nezanedbajte lekárske prehliadky ani kozmetičku

Okrem jedla a toho, čo si obliekate, je nesmierne dôležité aj to, ako sa staráte o seba. Chodíte na pravidelné lekárske prehliadky? Navštívite aspoň raz za čas kozmetiku či kaderníčku? Nie každý má rozpočet na rôzne kozmetické procedúry, avšak starať sa o seba môžete aj vtedy, keď si nemôžete dopriať návštevu salónu trikrát za týždeň. V konečnom dôsledku – najlacnejší trik na krásnu pleť už nemôže byť snáď jednoduchší – a je ním zdravý spánok.

Každú noc si doprajte kvalitný odpočinok, nikdy nechoďte spať nalíčená a s hlavou plnou starostí. Odložte telefón, miestnosť pred spaním si dobre vyvetrajte a doprajte vášmu telu a pleti, aby sa zregenerovali. Určite chcete vyzerať krásne aj za 10 alebo 20 rokov.

 

Jemný mejkap

Poslednou radou, ktorú v tomto článku ponúkame, je mejkap. Mnoho žien v určitom veku zabúda na ličenie alebo to naopak veľmi preháňajú. Zvoľte metódu: Menej je viac. Nezabudnite na kvalitný mejkap, farbu na líca, rúž, pekný tvar obočia a špirálu, ale zbytočne to nepreháňajte! Príliš veľké množstvo mejkapu by mohlo mať presne opačný efekt, než by ste chceli, a to určite nepotrebujete.

Krásna žena po 40-tke je spokojná žena. Ak sa cítite dobre a sama sebou, vaša krása bude hovoriť sama za seba a nahlas.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*