Chcete byť krásna aj po 40-tke? Dodržujte toto…

2. októbra 2020

Krásna po 40-tke?

Hovorí sa, že žena je krásna v každom veku. Možno nad touto frázou mávnete rukou, ale je to tak. Možno si ešte spomeniete na vaše módne prejavy v mladšom veku a ste rady, že ich už máte za sebou. Žena zreje do krásy a nezáleží na tom, či má 30 alebo 40 rokov. Veď predsa každý vek je krásny a treba si ho vychutnať.

 

Ak ste starostlivosť o svoj zovňajšok zanedbali v mladšom veku, stále sa dá veľa vecí zachrániť a vy budete vyzerať krásne. Ak je starostlivosť o vašu pleť či postavu vašou prioritou od útleho veku, gratulujeme vám! Rozhodne sa však hodí niekoľko dobrých rád na to, ako zostať krásna aj po 40-tke. Držte sa niekoľkých zásad.

 

Dobrá strava a pitný režim nadovšetko

Základom je kvalitná strava. Čím sme staršie, tým si viac uvedomujeme to, akým spôsobom na nás pôsobí to, čo jeme. Je to tak! A nemyslíme tým len našu postavu. Kvalitné a pestré ingrediencie v našej strave zásadným spôsobom ovplyvňujú stav našich nechtov, pleti, vlasov, zubov či pokožky. Preto je tipom číslo jedna pre vás práve rozličná a vyvážená strava.

Doprajte si dostatočný prísun ovocia a zeleniny, ktoré obsahuje potrebné vitamíny a vlákninu, nezabudnite na dopĺňanie minerálov, zdravých tukov v podobe plodov či kvalitných bielkovín. Hneď uvidíte ten rozdiel, ktorý sa na vás prejaví. Tiež je dôležitý pitný režim – voda je základom pre hydratáciu vášho organizmu.

 

Kávičkovanie má nesporne veľa výhod

Ak obľubujete kvalitnú kávu z Brazílie, Kolumbie či Kostariky, doprajte si ju. Kvalitná káva vášmu organizmus naozaj prospeje. Pomôže vám zrýchliť metabolizmus, zbaviť telo toxínov a rýchlejšie spáliť tuk.

Negatívne účinky kávy sú naozaj často preháňané. Viac šálok kávy sa rozhodne neodporúča tehotným ženám a ľuďom, ktorí majú problémy s tlakom. Avšak okrem toho je káva veľmi vhodným nápojom plným antioxidantov, vďaka čomu budete krásna aj po štyridsiatke. Keby si to uvedomovali mnohé ženy v tomto veku, asi by predaj kávy u nás šiel do oveľa vyšších čísel.

 

Vsaďte na kvalitné oblečenie

Ďalšou zásadou, ktorá určite pridá na vašej kráse aj po 40-tke je kvalitné oblečenie. Vo vašom šatníku nemusí byť príliš veľa všetkého, keď si počas každej sezóny doprajete niekoľko dobrých kusov oblečenia. Odložte už príliš mladistvé krátke bundičky a radšej si vyberte pekné dámske kabáty. Všetko je však predovšetkým o strihu a o farbách. Vhodne zvolenou kombináciou týchto dvoch faktorov zaručíte, že budete vyzerať skvele v čomkoľvek.

Ďalšou nevyhnutnosťou sú dámske kabelky. Kým pravdepodobne pre vás bolo pred niekoľkými rokmi prioritou mať veľa kabeliek v rôznom štýle, dnes je pre vás dôležitejšie mať kvalitnú kabelku, do ktorej zmestíte všetko, čo potrebujete. Nosíte skôr tmavé oblečenie? Vyberte si klasickú nadčasovú čiernu kabelku. Alebo naopak krémový variant – výber je na vás.

 

Nezanedbajte lekárske prehliadky ani kozmetičku

Okrem jedla a toho, čo si obliekate, je nesmierne dôležité aj to, ako sa staráte o seba. Chodíte na pravidelné lekárske prehliadky? Navštívite aspoň raz za čas kozmetiku či kaderníčku? Nie každý má rozpočet na rôzne kozmetické procedúry, avšak starať sa o seba môžete aj vtedy, keď si nemôžete dopriať návštevu salónu trikrát za týždeň. V konečnom dôsledku – najlacnejší trik na krásnu pleť už nemôže byť snáď jednoduchší – a je ním zdravý spánok.

Každú noc si doprajte kvalitný odpočinok, nikdy nechoďte spať nalíčená a s hlavou plnou starostí. Odložte telefón, miestnosť pred spaním si dobre vyvetrajte a doprajte vášmu telu a pleti, aby sa zregenerovali. Určite chcete vyzerať krásne aj za 10 alebo 20 rokov.

 

Jemný mejkap

Poslednou radou, ktorú v tomto článku ponúkame, je mejkap. Mnoho žien v určitom veku zabúda na ličenie alebo to naopak veľmi preháňajú. Zvoľte metódu: Menej je viac. Nezabudnite na kvalitný mejkap, farbu na líca, rúž, pekný tvar obočia a špirálu, ale zbytočne to nepreháňajte! Príliš veľké množstvo mejkapu by mohlo mať presne opačný efekt, než by ste chceli, a to určite nepotrebujete.

Krásna žena po 40-tke je spokojná žena. Ak sa cítite dobre a sama sebou, vaša krása bude hovoriť sama za seba a nahlas.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*