Cestári sú v pohotovosti, pod Tatry sa vracia zima

10. apríla 2019

Cestári v Prešovskom kraji ukončili oficiálne zimnú údržbu ciest pred dvoma dňami. Predpoveď počasia však všetko zmenila.

„Aj keď sme zimnú údržbu ciest oficiálne ukončili 8. apríla, našu činnosť neriadi kalendár, ale príroda. A vzhľadom na nepriaznivé prognózy počasia nariaďujem v okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča od štvrtka 11. apríla opätovne aktivovať výkon zimnej údržby ciest,“ uviedol riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (SaÚCPSK) pre oblasť Poprad Marián Barilla.

Zo severu sa totiž do strednej Európy presúva studený front, za ktorým bude prúdiť vlhký a chladný vzduch. Preto môžeme v najbližších dňoch očakávať výrazné ochladenie a vo vysokých, stredných a ojedinele aj v nižných polohách sneženie. Pod vplyvom ochladenia môže najnižšia nočná teplota na viacerých miestach klesnúť pod 0°C.

„Vyzývam všetkých účastníkov cestnej premávky, aby svoju jazdu v sťažených podmienkach prispôsobili stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam. Špeciálne vyzývam k maximálnej opatrnosti tých motoristov, ktorí stihli medzičasom prezuť na svojich kolesách letné pneumatiky,“ upozorňuje vodičov Barilla.

Viac možností pri menšom príjme? Vieme, ako na to

Možno to v súčasnej situácií až tak nepociťujeme, ale potreba oblečenia je tu s nami už od nepamäti. V dnešnom modernom svete však zohráva odev ešte dôležitejšiu úlohu, pretože ľudia sa me...

Vodiči si môžu aj sami skontrolovať, ako vyzerá stav vozovky, okrem iného aj teplotu vozovky či ovzdušia v tomto úseku. Po kliknutí na položku „Aktuálny kamerový pohľad“ sa zobrazí 23 fotografií ciest, čo je najzaujímavejšia informácia pre vodičov chystajúcich sa na jazdu, a to hlavne v zimnom období. Utvoria si tak aspoň približný obraz o stave vozoviek v určitých lokalitách.“

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*