Čakáte bábätko? Na toto sa treba pripraviť

17. júna 2019

Príchod nového člena rodiny je vždy radosť. Všetky začiatky ale bývajú ťažké, a ak ide o vaše prvé dieťa môže vás vytrápiť detská kolika aj rastúce zúbky. Na druhej strane vás samozrejme čaká veľa radosti a lásky. Časom sa od hrkáliek prepracujete cez interaktívne až po edukatívne hračky a to už bude aj zábava.

Dojčenská kolika

Približne každé piate dieťa trápi vo veku medzi 2. a 3. mesiacom nepríjemná dojčenská kolika. Presná príčina týchto problémov sa nedá vždy určiť. Spôsobovať ju môže strava a výživa nielen bábätka ale aj matky, parazity, ale aj stres a úzkosť matky. K prejavom koliky patria záchvaty plaču, ktoré nemajú príčinu a môžu trvať aj niekoľko hodín a objavujú sa niekoľkokrát týždenne. Diagnostikovať koliku ale môže iba lekár.

Prvé zúbky

Vo veku 6-9 mesiacov sa začínajú prerezávať prvé zuby a toto obdobie môže byť pomerne stresujúce. Prerezávanie zubov zvykne sprevádzať slintanie, odmietanie jedla, nespavosť, začervenanie a opuch ďasien či zvýšená teplota. Týmto obdobím si jednoducho musí prejsť každé dieťa a s ním aj rodičia. Ak chcete svojmu dieťatku uľaviť vyskúšajte dať namraziť alebo zachladiť hryzadlom vyskúšať môžete aj masáž ďasien.

Hračky pre deti

Deti a hračky k sebe jednoducho patria. Nie je to len o tom, aby ste im urobili radosť. Hračky majú pomôcť rozvoju detí a to hlavne špeciálne interaktívne hračky. Hračky samozrejme treba vyberať podľa veku dieťaťa aj podľa toho, čo ho dokáže zaujať.

Deti vo veku pol roka zabavia hlavne hrkálky, hryzadlá či jednoduché drevené hračky. Od 1 roka už zvládnu aj niektoré stavebnice a postupom času aj logické hry či hlavolamy. Staršie deti už dokážu zabaviť edukatívne hračky, ktoré môžu prehlbovať ich schopnosti a vedomosti. Rozvíjať treba aj fyzickú stránku a na to sú vhodné napríklad odrážadlá, detské bicykle a pod.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*