WHO búra mýty: Medicínska marihuana nepredstavuje žiadne riziko

9. júna 2018

Dlhé mesiace výskumov priniesli jednu z najočakavánejších odpovedí. Svetová zdravotnícka organizácia rozhodla o (ne)škodlivosti medicínskej marihuany.

Svetová zdravotnícka organizácia vydala dlho očakávanú správu, ktorá zaujímala nielen jednotlivcov a aktivistické skupiny, ale aj samotné štáty po celom svete. Rešpektovaná organizácia sa zaoberala medicínskou marihuanou, konkrétne zložkou so skratkou CBD, a teda kanabidiolom, a po zhromaždení dostatočného množstva vedeckých podkladov vyhlásila, že medicínska marihuana nepredstavuje pre verejnosť žiadne zdravotné riziko a jej predpisovanie by nemalo byť nijak obmedzované. WHO vo zverejnených záveroch podčiarklo fakt, že kanabidiol neohrozuje ľudí tým, že by si naň vytvárali závislosť, a tak je účinnou liečbou pri epilepsii a utišujúco pôsobí aj pri rôznych ďalších druhoch záchvatov.

Tento rok plánuje organizácia oveľa rozsiahlejšie analýzy marihuany.  Keby sa pritom WHO rozhodlo označiť kanabidiol, a teda CBD, za nebezpečnú látku ohrozujúcu ľudské zdravie napríklad potenciálnym vznikom závislosti, predpisovanie medicínskej marihuany po celom svete by mohlo začať stagnovať a pravdepodobne aj prestať. Okrem medicínskej marihuany sa správa Svetovej zdravotníckej organizácie zaujímala aj fentanyl, pri ktorom odporúča zavedenie prísnych regulácií, keďže droga momentálne spôsobuje veľké problémy najmä v Spojených štátoch amerických.

Čakáte bábätko? Na toto sa treba pripraviť

Príchod nového člena rodiny je vždy radosť. Všetky začiatky ale bývajú ťažké, a ak ide o vaše prvé dieťa môže vás vytrápiť detská kolika aj rastúce zúbky. Na druhej strane vás samozrejme čaká ...

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*