WHO búra mýty: Medicínska marihuana nepredstavuje žiadne riziko

9. júna 2018

Dlhé mesiace výskumov priniesli jednu z najočakavánejších odpovedí. Svetová zdravotnícka organizácia rozhodla o (ne)škodlivosti medicínskej marihuany.

Svetová zdravotnícka organizácia vydala dlho očakávanú správu, ktorá zaujímala nielen jednotlivcov a aktivistické skupiny, ale aj samotné štáty po celom svete. Rešpektovaná organizácia sa zaoberala medicínskou marihuanou, konkrétne zložkou so skratkou CBD, a teda kanabidiolom, a po zhromaždení dostatočného množstva vedeckých podkladov vyhlásila, že medicínska marihuana nepredstavuje pre verejnosť žiadne zdravotné riziko a jej predpisovanie by nemalo byť nijak obmedzované. WHO vo zverejnených záveroch podčiarklo fakt, že kanabidiol neohrozuje ľudí tým, že by si naň vytvárali závislosť, a tak je účinnou liečbou pri epilepsii a utišujúco pôsobí aj pri rôznych ďalších druhoch záchvatov.

Tento rok plánuje organizácia oveľa rozsiahlejšie analýzy marihuany.  Keby sa pritom WHO rozhodlo označiť kanabidiol, a teda CBD, za nebezpečnú látku ohrozujúcu ľudské zdravie napríklad potenciálnym vznikom závislosti, predpisovanie medicínskej marihuany po celom svete by mohlo začať stagnovať a pravdepodobne aj prestať. Okrem medicínskej marihuany sa správa Svetovej zdravotníckej organizácie zaujímala aj fentanyl, pri ktorom odporúča zavedenie prísnych regulácií, keďže droga momentálne spôsobuje veľké problémy najmä v Spojených štátoch amerických.

Historický kalendár: Gregoriánsky kalendár či prvý čínsky kozmonaut. Čím je slávny 15. október?

Dnes má meniny Terézia. Čo sa udialo 15.10. vo svete či na Slovensku, na to sa pozrieme v historickom kalendári.  Udalosti: 1582 – vo väčšine katolíc...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*