V Bratislave sa bude organicky bývať podľa predstáv slávnej Zahy Hadid!

23. februára 2017

Slovenská metropola sa dočká výraznej stavby s podpisom hviezdnej britsko – irackej architektky Zahy Hadid, ktorá zomrela minulý rok vo veku 65 rokov. Vo svete stále vznikajú jej ďalšie zaujímavé projekty, ktoré nestihla uskutočniť.

Autorský rukkopis Zahy Hadid budeme už skoro môcť obdivovať aj v Bratislave. Investičná skupina Penta tu zahájila výstavbu novej obytnej a administratívnej štvrti s názvom Sky Park. Termín dokončenia je stanovený na koniec roku 2019. V prvej fáze sa počíta s 800 bytmi, parkoviskom a občianskou vybavenosťou.

V druhej etape výstavby Sky Parku, ktorý sa bude nachádzať blízko Dunaja, majú nasledovať dve výškové kancelárske budovy.

Karanténa spôsobuje aj nudu
Ako ľudia trávia čas počas dní v karanténe?

V prvej fáze koronavírusu ste počas karantény strávili veľa času myšlienkou na to, ako by ste naplnili voľné dni. Zrazu mala väčšina z nás more času. Mnohých ľudí myšlienka stráviť týždne, dokonca mes...

Organické tvary a oblé línie pripravovaných budov sa opierajú o klasický štýl architektky, ktorú nazývali aj „kráľovnou oblých línií“. Hadid je držiteľkou najprestížnejšieho architektonického ocenenia Pritzkerovej ceny. Vo svojom živote tvorila novátorské stavby, ktoré sa podobajú skulptúram v krajine.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*