Bojujtre proti zime domácimi sirupmi. Ako na to?

1. januára 2019

Uvariť si domáci sirup nie je vôbec zložité. na výrobu domáceho sirupu. Okrem výbornej chuti nám počas sychravých dní limonáda s chuťou leta posilní imunitu a povzbudí organizmus.

Recept na malinový sirup

Potrebujeme:

  • 1 kg malín
  • ½ l vody
  • 1 kg Korunného cukru na prípravu sirupu z bobuľového a kôstkového ovocia

Postup:

Maliny umyjeme, dáme do hrnca s vodou a necháme 5-10 minút povariť. Vychladnutú malinovú hmotu zmiešame s cukrom na prípravu sirupu a necháme cez noc v chlade. Šťavu vylisujeme a precedíme cez jemné sitko alebo plátno. Sirup uvedieme do varu, necháme 3 minúty variť, nalejeme do sterilných fliaš, dobre uzavrieme a necháme v chlade. Riedime v pomere 1:6 (1 diel sirupu na 6 dielov vody).

Po otvorení skladujeme v chladničke a rýchlo spotrebujeme.

 

Domáci bylinkový sirup

Potrebujeme:

Korunný cukor na prípravu sirupu z kvetov bazy a byliniek.

Je to  hotová zmes, ktorá obsahuje správny pomer prísad pre perfektný pôžitok zo sirupu. Nemusíte odhadovať aké množstvo cukru a citrónovej šťavy je potrebné na určitý objem kvetov alebo byliniek.

Balenie obsahuje nielen správny pomer surovín, ale aj presný návod na prípravu, ktorá je veľmi jednoduchá. Cukor rozpustíme varením v pol litri vody. Týmto sladkým roztokom následne zalejeme kvety bazy, alebo bylinky a necháme ich odstáť v chlade 48 hodín. Macerát potom precedíme a povaríme ešte tri minúty. Hotový sirup sa uchováva v sklených fľašiach so vzduchotesným uzáverom bez potreby ďalšej sterilizácie.

Fľaše je dobré skladovať v tmavej miestnosti. Sirup tak vydrží čerstvý dlhé mesiace a pred otvorením nie je potrebné mať ho v chladničke. Plusom je, že vďaka unikátnemu zloženiu si stále zachováva príjemnú konzistenciu, chuť i farbu.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*