Bezpečná jazda na motorke v zime

29. januára 2021

Motorka v zime nemusí poslúchať

Motocykel je podľa presvedčenia mnohých našich krajanov sezónnou záležitosťou. Ani zima však nie je vždy dôvodom na to, aby ste svojho dvojkolesového tátoša zaparkovali do garáže. Ak budete dodržiavať určité pravidlá, môžete  si na ňom užiť bezpečnú a pohodlnú jazdu ako v lete.

Ako teda nestratiť kontrolu nad motorkou a skúsiť si užiť krásu okolia na dvoch kolesách?

Spomaľte

V zime je klzko, takže akékoľvek vozidlo musí na asfalte občas aj spomaliť, a to niekedy až na rýchlosť korytnačky. Správna príprava vám potom umožní stratenú rýchlosť dohnať, ale iba do určitých limitov.

Pod takouto správnou prípravou sa rozumie nielen dokonalý stav motorky, ale aj výber kvalitnej moto prilby.

Pripravte si potrebnú techniku

Všeobecne platí, že zimné jazdenie na motorke zanecháva na zariadení stopy. Všetky kovové povrchy budú vystavené korózii, ktorej výskyt bude iba prispievať k zhoršenému jeho stavu. Nech sa budete snažiť akokoľvek, vaša obľúbená motorka bude potom do jari vyzerať ešte horšie.

Eliminovať to môžete dobrou prípravou týchto povrchov na náročné podmienky, ktorá vozidlo ochráni tak dobre, ako vás pohodlné oblečenie na motorku.

Nainštalujte dodatočné osvetlenie

V zime sú denné hodiny extrémne krátke, takže budete musieť jazdiť dosť často v tme. V tomto ohľade sa presúva inštalácia prídavného svetla na motorku z kategórie zbytočného ladenia do kategórie životne dôležitých vecí. Dnes je na trhu veľa riešení pre každý vkus a peňaženku, my vám  odporúčame inštaláciu moderných LED diaľkových svetiel, ktoré sú jasné a ľahké.

Pri inštalácií alebo servise motorky použite aj ochranný odev, rukavice, pevné škrabáky NOGA a iné dôležité súčiastky. A ak nič nepodceníte, aj na motorke si zimu určite užijete.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*