záhradný domček na náradie

Práca v záhrade si vyžaduje aj náradie a pomôcky, ktoré pri nej poslúžia. Ak sa vám po záhrade povaľuje lopata, hrable či fúrik a neviete mu nájsť miesto, dobrým nápadom je záhradný domček na náradie. Ako takýto domček vybrať?

1. Veľkosť hrá hlavnú rolu

V prvom rade si treba uvedomiť, na čo všetko budete domček potrebovať. Ak potrebujete schovávať len náradie a drobnosti, pozerajte sa po menších domčekoch. Pokiaľ pri záhradných prácach používate aj záhradnú techniku, budete potrebovať priestrannejší domček, do ktorého sa zmestí všetko čo potrebujete. Ďalšou možnosťou je aj zadovážiť si veľký záhradný domček na náradie, do ktorého vložíte regály a police a tie taktiež vyžijete ako odkladací priestor.

2. Materiál

Záhradný domček na náradie môže byť z plechu, dreva, plastu atď. Jednými z obľúbených sú aj drevené domčeky na náradie, ktoré vynikajú svojou trvácnosťou a odolnosťou voči poškodeniu. Drevené prístrešky sú ošetrované látkami, ktoré sa postarajú o trvácnosť a odolnosť voči vonkajším poveternostným vplyvom. Drevo navyše pôsobí v záhradke veľmi prirodzene a dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru.

3. Miesto státia

Pred kúpou domčeka porozmýšľajte, kde bude stáť. Pokiaľ na záhrade nemáte rovnú plochu, skúste sa ju pokúsiť vyrovnať. Okolo domčeka si nechajte priestor v situáciách, kedy sa k nemu budete musieť dostať z každej strany. Treba myslieť aj na slnko. Pokiaľ záhradný domček na náradie umiestnite do časti, kde väčšiu časť dňa svieti slnko, môže sa nepríjemne ohriať. Domček taktiež neumiestňujte pod stromy, ktoré by v prípade pádu mohli domček poškodiť.

4. Podlaha

Ak kúpite domček bez podlahy, rátajte stým že v niektorých prípadoch budete podlahu musieť dorobiť. Záhradné domčeky sa predávajú s podlahou i bez podlahy. Záhradný domček by nemal stáť na tráve alebo prírodnej zemi. Prichádzajúci dážď by mohol narobiť zbytočne škody. Na podlahu môžete použiť betón, drevo alebo dlažbu.

5. Údržba záhradného domčeka

Povrch domčeka pravidelne čistite. Raz za rok sa pustite do väčšej kontroly a drevený povrch očistite z hrubých špín a následne na domček naneste nový náter. Taktiež venujte pozornosť aj streche domčeka. Udržujte ju bez lístia a snehu, ktoré by mohlo celú konštrukciu poškodiť.

TIP: Ako sa starať o záhradný nábytok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *