Ako vybrať typ slnečných okuliarov pre vašu tvár? Inšpirujte sa u hviezd!

20. apríla 2016

Hlavnou úlohou slnečných okuliarov je chrániť , ako oči pred poškodením , tak i očné okolie pred vráskami . Nie je to tiež doplnok len na jednu sezónu . Z tohto dôvodu by sme mali hľadať model, ktorý by nám vyhovoval kvalitou skiel a podčiarkol krásu tváre .

Štvorcová  tvár

Má vaša  tvár výraznejšie  hranaté tvary a pripomína štvorec ? Hlavnou úlohou bude tvár zjemniť vizuálne “ zaobliť „. Pristanú vám buď legendárne “ pilotky “ , Ktoré majú  výrazne zaoblenú spodnú časť skiel a všetky modely so zaguľatenými sklami , a to už zospodu či zhora. Neprehliadajte ani okuliare “ mačacích “ tvarov.

Klasické predstaviteľky : Olivia Wilde , Keira Knightley , Claire Danes

Okrúhla tvár

Ideálnou voľbou pre  guľatú tvár sú  okuliare hranatejšie . Dodajú tvári trochu  tvrdší  ráz . Nebojte sa kúskov , ktoré pôsobía  stroho, pretože práve takéto modely schovajú drobné nedostatky . V žiadnom prípade si nevyberajte veľké okrúhle okuliare , ktoré zakrývajú polku tváre . Efekt okrúhlej tváre by sa ešte umocnil .

Klasické predstaviteľky : Kirsten Dunst , Chrissy Teigen , Cameron Diaz

Oválna , obdĺžniková tvár

Sú si veľmi podobné typy tváre, ktoré sa vyznačujú tým, že sú výrazne dlhšie do výšky a sú užšie . Ženám s obdĺžnikovou  tvárou pristanú väčšie  okrúhle alebo štvorcové okuliare štýl sedemdesiatych rokov . Klasickej oválnej tvári pristanú takmer všetky modely. Len je potreba pri  výbere dodržiavať dve pravidlá – rámy by nemali vychádzať za hranicu kontúr  tváre, vrchná línia okuliarov by nemala kompletne zakrývať vaše obočie , ale byť s ním v jednej úrovni , alebo trochu nižšie . Určite vyskúšajte výraznejšie masívnejšie rámy .

Klasické predstaviteľky : Liv Tyler , Eva Mendes , Jessica Alba

oválný obličej, Sarah Jessica Parker / Zdroj: Profimedia.cz

kulatý obličej, Chrissy Teigen / Zdroj: profimedia a Archiv

hranatý obličej, Olivia Wilde / Zdroj: Profimedia.cz

srdcový obličej, Reese Witherspoon / Zdroj: Profimedia.cz

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*