Ako vybrať obchodné váhy?

17. júna 2019

Ak potrebujete obchodné váhy s výberom to nebude len tak. Predaj váh poskytuje širokú ponuku v závislosti od toho, čo a s akou presnosťou potrebujete vážiť. Vybavte vďaka nášmu prehľadu svoju predajňu, sklad alebo sídlo spoločnosti tými správnymi váhami.

Otázky, ktoré si musíte položiť pred nákupom

Dôležité je vedieť, rádovo aké hmotnosti budete vážiť. Od toho sa logicky odvíja typ váhy a jej maximálna váživosť. Ak je možnosť, že budete váhy využívať v exteriéri zohľadnite to pri výbere.

Jasno by ste mali mať aj v tom, v akej oblasti budete váhy používať (predaj potravín, železiarstvo, farmaceutický priemysel atď.). Špeciálne obchodné váhy totiž musia spĺňať určité podmienky a to hlavne v prípade, že slúžia na priamy predaj tovaru a navážená hmotnosť je previazaná s cenou.

Overenie a ciachovanie

Pohodlný predaj váh, ktoré sa používajú v obchodnom styku podlieha zákonu č.142/2000 Z.z. a týka sa hlavne tých obchodných. Ak odvážite tovar a na základe toho sa vypočíta jeho cena, musia byť váhy overené a označené. Keď váhu kúpite obvykle už má úradné overenie. Následne je ale potrebné nechať ju každé 2 roky opäť úradne overiť. Toto meteorologické overenie musí vykonať autorizovaná osoba.  Pokiaľ sa váha používa na prevážanie prijatých surovín v sklade meteorologické overenie nie je nutné, avšak je odporúčané.

Tipy na záver

Váhy, ktoré budete používať vonku, napríklad pri predaji na trhovisku a pod., budete potrebovať model, ktorý je odolný voči prachu, vlhkosti a má akumulátor. IP krytie pri takýchto modeloch by malo byť IP69K. Ak sa bude využívať iba v predajni alebo v mieste, kde máte svoje pohodlné sídlo spoločnosti hodia sa váhy s možnosťou prepojenia na pokladňu. Myslite aj na to, že displej na strane zákazníka nie je úplná samozrejmosť. Niekedy je súčasťou váhy a niekedy je potrebné si ho prikúpiť.

Výhodou dnešnej doby je, že všetko nájdete už aj online a v prípade potreby vyberáte z pohodlia svojej kancelárie.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*