Ako vložiť Tonery HP do tlačiarne a v čom sú výnimočné?

25. januára 2022

toner hp

Tlačiarne od spoločnosti Hewlett Packard patria nielen podľa recenzentov, ale aj bežných užívateľov, medzi tie najkvalitnejšie na svete. Podobne je to samozrejme aj s ich tonermi. Viete však, ako takéto tonery vložiť do tlačiarne a v čom sú výnimočné oproti iným značkám?

Tonery do tlačiarní sú artiklom, ktoré pri klasickej bežnej tlačiarni meníte zrejme najčastejšie.

Inak tomu nie je ani pri toneroch HP, ktoré už ako z názvu vyplýva, sedia a slúžia výlučne pre tlačiarne od značky Hewlett Packard.

Spoľahlivá cesta

Práve tlačiarne od HP by sme však mohli označiť, ako najspoľahlivejšou voľbou a cestou, ktorou sa vybrať pri kúpe tlačiarne.

repasovanie techniky
Čo predstavuje ponuka repasovanej výpočtovej techniky?

Pri vyššom náraste cien predpokladáme obozretnejšie nákupné správanie. Záujemca si precíznejšie vyberá, porovnáva a hodnotí v rámci rovnakej triedy modelov. ...

O vysokej kvalite tlače a samotných tonerov hovorí aj fakt, že až 5 zariadení od tejto značky bolo zaradených medzi 11 najlepších tlačiarní podľa magazínu PC mag.

Ako vložiť toner do tlačiarne?

Je pri tom jedno či ste si vybrali originálny toner od značky HP, alebo siahli po lacnejšej alternatívnej variante, ktorá však taktiež ponúka mimoriadne kvalitnú tlač.

Pre príklad, ako zaobchádzať s laserovým tonerom, sme vybralitoner HPCE285A, ktorý je kompatibilný do viac než 58 tlačiarní.

Vloženie tonera je mimoriadne jednoduché, stačí len toner rozbaliť, odkryť krytku na tlačiarni, ktorá sa vo väčšine prípadov nachádza na zadnej strane tlačiarne, vybrať starý toner a nahradiť ho novým.

To, že je toner vložený správne poznáte jemným kliknutím, ktoré signalizuje správne umiestnenie zariadenia.

Koľko toner vydrží?

To, koľko vám toner vydrží závisí predovšetkým od frekvencie tlače.

Laserové tonery však z pravidla vydržia oveľa viac ako atramentový cartridge, a tak sa môžete pripraviť na zhruba 2000 vytlačených strán pri 5% pokrytí, čo predstavuje približne tri mesiace až polrok pravidelného tlačenia dokumentov.

Zdroj obrázku: ADragan / Shutterstock.com

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*