Ako si vybrať slnečné okuliare podľa typu tváre?

15. júna 2021

Slnečné okuliare sú skvelým módnym doplnkom

Leto sa už pomaly začína, čo značí aj čoraz väčší nápor slnečných lúčov. Vonku je stále teplejšie a neraz sa môže stať, že nás aj júnové slnko spáli. Treba si preto dávať pozor. Chrániť sa môžete určite vhodným oblečením, opaľovacím krémom, pokrývkou hlavy, a tiež okuliarmi, ktoré neslúžia len ako ochrana pred slnkom, zároveň chránia vaše oči aj pred prachom a inými čiastočkami vo vzduchu.

Čím je väčšia ponuka na trhu, tým máme väčší problém si vybrať. Týka sa to všetkého, vrátane slnečných okuliarov. Tie si väčšinou vyberáme najmä podľa vzhľadu a toho či sa nám páčia. Pravda je, že by sme sa mali skôr sústrediť na to, či sedia k nášmu tvaru tváre, pretože ak skutočne sedia, vtedy vyzerajú naozaj dobre. Aký typ tváre máte vy?

  • Oválna tvár

Ak je vaša tvár dlhšia a vaše čelo je širšie než brada, máte oválnu tvár. Oválna tvár má jemné črty. Brada je pravdepodobne guľatejšia. Pre tento typ tváre sú vhodné okrúhle okuliare, ktoré vytvoria ucelený dojem. Dodajú „krivky“ na miesta, kde nie sú. Iný typ okuliarov by mohol tvár ešte viac predĺžiť, čo by sa nemuselo každému páčiť.

  • Okrúhla tvár

Ak nemáte príliš výraznú bradu a vaše čelo a brada sú približne rovnako široké, môžete mať okrúhly typ tváre. Vyznačuje sa jemnými črtami, zaoblenými lícami a nie príliš výraznými lícnymi kosťami. Pre tento typ sú vhodné obdĺžnikové okuliare, ktoré trochu narušia dojem okrúhlej tváre. Pasovať by vám mohli aj rôzne asymetrické rámy. Vyskúšať môžete napríklad asymetrické okuliare Dita.

  • Srdcová tvár

Ak vám už niekto povedal, že máte milú špicatú bradu, je možné, že máte práve srdcový tvar tváre. Je charakteristický širším čelom a výraznou úzkou bradou. Výrazné sú aj lícne kosti. Niektorí ľudia nazývajú tento typ tváre aj ako trojuholníkový. Pre tento typ sú najvhodnejšie známe okuliare, tzv. „pilotky“, ktoré zmiernia prechod širšej a užšej časti tváre.

Zdroj obrázku: sergey causelove / Shutterstock.com

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*