Ako si vybrať kvalitnú bundu do chladného počasia?

26. októbra 2018

Zima sa pomaly ale isto blíži. Prechodné oblečenie sa z nášho šatníka začne pomaly vytrácať a vhupneme priamo do extrémneho chladu. Aby sme si ale aj v takýchto podmienkach vedeli zaistiť dokonalé pohodlie, musíme si vedieť vybrať správne oblečenie. Jedným z najdôležitejších kúskov je bunda, ktorá by mala mať svoje určité vlastnosti.

Pri nákupe vrchného oblečenia to musíte brať vážne

Koniec koncov, nákup nového plášťa, peknej bundy alebo kožušiny každý jeden rok je z finančného hľadiska dosť náročný a nákladný. Zvyčajne sa zimná a moderná pánska bunda zakúpi najmenej na dva až tri roky.

Najprv by ste ale mali zvážiť výber materiálu, z ktorého sa bunda vyrába. Čo je dnes naozaj jednoduché, pretože je na trhu naozaj obrovské množstvo takéhoto oblečenia. Materiál by mal byť v prvom rade nepremokavý a dobre izolovať telesné teploty s tým, aby sa v konkrétnych častiach tela zachovalo dostatočné vetranie.

Kožušinové bundy

Kožušinové bundy zostávajú najteplejšou a najkvalitnejšou možnosťou. Tieto bundy sú najviac odolné voči mrazu. Ak sú vyrobené z prírodného materiálu, potom vám budú slúžiť aj mnoho ďalších rokov. Bunda môže byť buď pevná, alebo šitá z kúskov kože. Druhá možnosť je trochu lacnejšia a v niektorých prípadoch možno aj menej hrejivá.

Klasické bundy

Najobľúbenejšou možnosťou je dnes klasická dámska bunda. Výhodné , praktické a cenovo prijateľné riešenie na chladné dni. Jesenná, prechodná, parky a zimné bundy. Ktoré z nich si pre svoje najväčšie pohodlie vyberiete je len na vás. Mali by vás ale dostatočne zahriať a chrániť všetky časti tela pred nachladnutím.

Dávajte si tiež pozor na výplň. Z času na čas budete musieť tejto časti odevu venovať určitú hygienu a dať ju do čistiarne, vtedy sa odolnosť a kvalita týchto výplní ukáže asi najviac. Výplň by nemala byť ťažká, aby ste pri nosení tohto oblečenia po niekoľkých minútach neboli pri výlete, ktorý je spojený s pekným ubytovaním v apartmáne Bardejov, príliš rýchlo unavení.

Pohodlie

Zimná bunda by mala byť predovšetkým dostatočne teplá. Aj pri veľmi nízkych teplotách sa musíte cítiť ako v bavlnke. Ďalšou dôležitou charakteristikou je praktickosť.

Meranie správnej veľkosti bundy znamená niekoľko úklonov, posadenie a zdvihnutie rúk. Nesmie nikde tlačiť a nespôsobovať iné nepríjemnosti.

Nekupujte si príliš tesnú bundu. Pamätajte si, že v extrémnom chlade si budete musieť možno obliecť pod bundu ešte jednu vrstvu, čo môže byť pri malých modeloch dosť komplikované. Prajeme vám preto pri výbere šťastie.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*