Ako si poistiť bezpečnosť vášho vozidla?

15. marca 2020

Na zaistenie bezpečnosti vozidla sa môžu použiť mechanické prostriedky, ktoré sa líšia od výstražných signálov neprítomnosťou elektronických komponentov. Jedným z takýchto zariadení vo vozidle je imobilizér, ktorý blokuje motor, keď sa ho niekto bez povolenia pokúša naštartovať.

Preto, ak vám na bezpečnosti vášho vozidla naozaj záleží, mali by ste si na výbere tohto zariadenia dať záležať. Má svoje výhody a základné funkcie, o ktorých si niečo teraz povieme.

Ako vám imobilizér pomôže?

Hlavnou funkciou každého kvalitného imobilizéra je zablokovať motor stroja, ak sa ho snaží niekto neoprávnene naštartovať. V prípade krádeže musí zariadenie samo osebe brzdiť pohyb vozidla. Je to možné na základe niektorých jeho dôležitých funkcií.

Imobilizér aktivuje režim ochrany proti krádeži

Ak majiteľ vozidla alebo vodič nevykonajú žiadne kroky súvisiace s prevádzkou zámku vozidla, automaticky sa imobilizér zapne. Účelom tohto zariadenia je zaistiť bezpečnosť vozidla v prípadoch, keď je vozidlo na mieste krátkeho parkovania. Napríklad na čerpacej stanici alebo blízko obchodu.

Niektoré vozidlá používajú možnosť „0 sekúnd“. Táto funkcia je autonómna a používa sa na ďalšie zablokovanie motora stroja alebo celej riadiacej jednotky motora.

Zariadenie je ovládané špeciálnym kľúčom alebo kartou. Ak tieto položky nie sú k dispozícii, na odomknutie systémov bude potrebné heslo. Všetko zložité úlohy, ktoré by mali potenciálnemu páchateľovi znemožniť odcudzenie vozidla.

Ako to celé funguje?

Princíp činnosti blokátora je založený na prerušení elektrických obvodov spájajúcich motor s jedným z hlavných uzlov. Napríklad štartovací mechanizmus zapaľovacieho systému alebo palivového čerpadla.

Ak útočník získa prístup do interiéru vozidla a pokúsi sa naštartovať pohonnú jednotku, imobilizér okamžite zablokuje motor. U niektorých modelov sa to deje pár minút po tom, čo sa auto začalo pohybovať. Blokovanie hlavných systémov sa vykonáva aj pri pokusoch o prienik do imobilizéra.

Pre čo najlepšie zabezpečenie si ale vyberajte profesionálov, ktorí sa pri poskytovaní svojich služieb môžu pochváliť certifikátom ISO 9001, ktorý zaručuje najvyššiu kvalitu.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*