Ako pokračovala kariéra hrdinov z obľúbených Priateľov?

10. septembra 2018

Desať rokov (1994 – 2004) trvalo natáčanie desiatich sérií dnes už kultového sitcomu Priatelia. Dej sa točil okolo skupinky šiestich mladých ľudí, ktorí bojovali so začínajúcim dospeláckym životom na Manhattane. Ako sa vyvíjala kariéra hercov, ktorí sa už nikdy nezbavia nálepky svojej postavy z tohto seriálu?

 

Jennifer Aniston – Rachel Green (49 rokov)

Pravdepodobne najznámejšia herečka zo skupinky Priateľov sa v showbiznise preslávila najmä päťročným manželstvom s Bradom Pittom. Čo sa týka seriálovej tvorby, po desaťročnom účinkovaní si Jennifer až na pár epizód ako vedľajšia postava povedala, že toto nie je už dosť lákavá cesta. Filmov však natočila vyše dvadsať a väčšinou išlo o rodinné komédie. Medzi najznámejšie patria My sme Millerovci, Cake, To dievča musíš milovať či  Láska na druhý pohľad.

Ako správne robiť drepy ? Poriadne nízko alebo nie ? A prečo?

Kvalitne technicky zvládnutý drep môže byť najefektívnejší  cvik, aký sa dá robiť: Zapojí kompletne celú spodnú polovicu tela, vrátane bokov, hamstringov, kvadricepsov či lýtok. Popritom však nezabudn...

 

Courteney Cox – Monica Geller (53 rokov)

Úplne iný prípad herečky v porovnaní s jej kolegami z Priateľov. Courteney prišla do sitcomu ako slávna a svetovo známa postava filmového sveta. Vďaka svojmu sarkastickému správaniu sa perfektne hodila pre stvárnenie postavy Monicy. Jej úlohou bolo od začiatku prilákať množstvo televíznych divákov, ktorých si stihla získať v minulosti. Treba však povedať, že po skončení seriálu už nebola až tak aktívna. To však neznamená, že naďalej nežala úspech. Vďaka svojej inteligencii a talentu sa však nemusela nechať zaškatuľkovať do jednej jedinej postavy. V seriálovom svete úspešne pokračovala v Cougar Town či Scrubs. Čo sa týka celosvetovo úspešných filmov, nechýbala ani v štvrtom diely bláznivého Vreskotu. Vidieť ju môžete aj v komédii Trestná lavica ale aj v rodinnom fantasy príbehu Príbehy na dobrú noc.

 

Lisa Kudrow – Phoebe Buffay (54 rokov)

Aj Lisa patrí medzi veľmi často obsadzované herečky, no postava Phoebe jej doslova zmenila život. Veľa ľudí si totiž odvtedy myslí, že je rovnako „roztomilo jednoduchá“ aj v skutočnosti. V seriálovom svete sme ju mohli spozorovať v kvalitných projekoch Scandal či Unbreakable Kimmy Schmidt, jej hlas sa však využil aj vo veľmi populárnej bláznivej kreslenej komédii BoJack Horseman. Čo sa týka filmových počinov, na vzhliadnutie všetkých, v ktorých si zahrala by vám hádam nestačil ani celý predĺžený víkend. Väčšinou sa jednalo o komediálne kúsky, pri ktorých stoja za zmienku napríklad Baby šéf, Ľahko ju zbaliť či Susedia na odstrel. V jej hereckom portfóliu však nájdeme aj kvalitný thriller Dievča vo vlaku.

 

Matt LeBlanc – Joey Tribbiani (50 rokov)

Rolu najväčšieho lovejoya a lámača ženských sŕdc stvárnil tento bývalý stolár a veľký fanúšik motoriek. Matta však nenájdete vo veľa filmoch či seriáloch. Rozhodol sa totiž viac venovať svojim koníčkom a obyčajnému životu v L.A. Je však pravda, že ako jediný pokračoval aj po skončení Priateľov v hraní jednej z postáv. Bol mu totiž ponúknutý samostatný seriál, kde sa opäť veľmi vtipne vžil do role Joeyho. Vo filmoch ho môžete pozorovať v Charlieho anjeloch či Diagnóze žiarlivosť.

 

Matthew Perry – Chandler Bing (48 rokov)

Určite ste netušili, že za celými Priateľmi stojí predstaviteľ Chandlera – Matthew Perry. Ten sa totiž v roku 1993 pustil do písania scenára vlastného seriálu, ktorý sa stal námetom aj pre tento legendárny príbeh šiestich kamarátov. Matthew vyťažil z pôsobenia v ňom veľmi veľa. Ponuky na hranie v rôznych lukratívnych filmoch sa mu hrnú dodnes. Objavil sa dokonca aj v Simpsonovcoch, Ally McBeal či Scrubs. V kinách ste si ho mohli užiť v takých veľkých projektoch ako Môj sused zabijak, Zmatená duše či Znovu 17.

David Schwimmer – Ross Geller (51 rokov)

Davidova sláva nenabrala také kontúry, ako to bolo pri jeho kolegoch z tohto seriálu. Priatelia vždy predstavovali jeho vrchol. To sa však bavíme o showbiznise a titulkoch v bulvárnych časopisoch Filmov a seriálov na jeho konte nenájdeme veľa. Treba však povedať, že v divadlách patrí medzi veľmi uznávané osoby, veď už hneď po skončení stredoškolských štúdií založil vlastnú divadelnú spoločnosť. Aj keď kinematických počinov nie je v Davidovom prípade mnoho, ide o veľmi kvalitné veci. Seriálový svet obohatil o postavy vo Feed the Beast, Band of Brothers, American Crime Story či 30 Rocks. Objavil sa aj vo filmoch ako hlas Melmana v troch dieloch Madagaskaru či ako postava v John Carter: Medzi dvoma svetmi, The Iceman, Nic než pravda či Z ničoho len nič.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*