Plastové okná cestou ako ušetriť

Už dávno sa zistilo a potvrdilo, že 25 až 40 % celkových energetických strát domu prechádza oknami! Pri výbere okien a dverí je preto potrebné brať do úvahy nielen estetiku a dizajn, ale aj technické faktory súvisiace s ich energetickou hospodárnosťou, stupňom tepelnej izolácie a odolnosťou voči poveternostným vplyvom.

Ako a prečo môžete vďaka kvalitným plastovým oknám a dverám ušetriť?

Prečo je výber plastových okien dobré riešenie?

Ak sa zameriame na aspekty súvisiace s úsporou účtov, energetickou náročnosťou a počiatočnou investíciou, PVC je najspoľahlivejší materiál, ktorý si môžete vybrať za pomerne prijateľnú cenu.

Kvalitné plastové okná disponujú:

  • dobrými tepelnoizolačnými parametrami;
  • všestranným dizajnom a tvarmi;
  • vysokou schopnosťou ochrany interiéru;
  • dlhou životnosťou;
  • odolnosťou voči poveternostným podmienkam.

Plastové okná si vyžadujú minimálnu údržbu na rozdiel od dreva, ktoré naopak potrebuje neustálu a náročnú starostlivosť.

Preto, ak uvažujete o výmene starých okien za tie s vysokou energetickou účinnosťou, PVC materiál s dobrým ISO certifikátom kvality je pre vás tou najlepšou možnou investíciou.

Odolné, tepelne izolačné a úsporné plastové okná a balkónové dvere

Aby ste s novými plastovými balkónovými dverami a oknami ušetrili, musíte dbať na správny výber a vlastnosti dostupných modelov.

Prvá vec, ktorú sa treba naučiť, je neporušiť pravidlo pevnej čiary, úhlavného nepriateľa energetickej účinnosti. Inými slovami, aby nebola narušená rovnomernosť tepelno-akustickej izolácie a aby sa predišlo nepríjemným javom ako sú infiltrácie, prievan, plesne a kondenzácia, je potrebné eliminovať takzvané tepelné mosty, ktoré môžu byť spôsobené nekvalitnými alebo nedostatočne utesnenými otvormi v dome.

PVC je materiál s nízkou tepelnou vodivosťou, s vynikajúcimi vlastnosťami z hľadiska izolácie. To znamená, že dobre nainštalované a vybrané okná vyrobené z tohto materiálu sú schopné udržiavať konštantnú vnútornú teplotu, čím výrazne obmedzujú energetické potreby domu.

Keďže je PVC aj úplne vodotesné, na rozdiel od dreva neabsorbuje vodu a výrazne znižuje riziko kondenzácie, plesní a infiltrácií.

Ak teda túžite po znížení energetickej náročnosti vašej nehnuteľnosti, plastové okná a dvere sú ideálne riešenie na dlhé roky.

Zdroj obrázka: denisik11/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *