Ako jazdiť tak, aby ste znížili spotrebu

30. júna 2022

Opel grandland MaH Slovensko

Ušetriť v tejto dobe čo najviac na pohonných hmotách je cieľom mnohých šoférov. Znížiť spotrebu nemusí dnes byť vôbec zázrakom.

Mnoho šoférov si vyberá svoje nové auto aj z prihliadnutím na spotrebu. Cestou môže byt preštudovať si systémy pohonu vašich favoritov. V tomto smere je dobrou voľbou nový Opel Astra, ktorý pri svojom modeli hybrid ponúka systém Plug-in. A v čom je jeho čaro? Táto hybridná technológia totiž zaručuje úsporu a výkon bez kompromisu, čo vám prinesie aj očakávané ušetrenie. Úsporné motory s dynamickými jazdnými vlastnosťami ponúkajú aj Opel Crossland či Opel Grandland.

Najdôležitejší pre nízku spotrebu je jazdný štýl šoféra. Odborníci odporúčajú jazdiť plynule a zbytočne to nepreháňať s rýchlosťou. Vodiči, ktorí vo vyššej miere venujú pozornosť na cestách, dokážu efektívnejšie využívať získanú kinetickú energiu. Spoľahnite sa na brzdenie z kopca motorom, dojazd do obce skúste na neutrále. Ak poznáte komunikácie a hlavne režimy semaforov, zbytočne netlačte plynový pedál na podlahu ak viete, že aj tak vás o pár desiatok metrov čaká červená. Myslíte aj na zaťaženie automobilu. Je jasné, že každý kilogram navyše stúpa aj spotreba paliva. Nenoste mimo sezóny strešné nosiče na prepravu bicyklov alebo lyží, v zime odložte z kufra zimné reťaze či lopatu.

Prichádzame k rade, ktorú veľa vodičov ešte nepočulo. Odborníci pri testoch totiž zistili, že podhustené pneumatiky majú aj ekonomický dopad na réžiu vodidla. Podľa výsledkov sa ukazuje, že takéto pneumatiky zvyšujú spotrebu na každých sto kilometrov o približne 0,3 litra. V tomto smere nemôžeme zabúdať ani na bezpečnostný aspekt. A na záver len upozorňujeme, že aj keď mnoho šoférov nemá rado systém Start/Stop, naozaj dokážu znižovať spotrebu. Navyše aj pomáha vašej batérii.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*