Ako bojovať proti nepríjemnému dychu?

7. októbra 2017

Príjemná vôňa a svieži dych by mali byť samozrejmosťou. Zvlášť keď často komunikujeme s okolím. Ale bohužiaľ nie sú… Nech sa o svoje ústa staráme akokoľvek dôkladne, stáva sa, že každý z nás má z času na čas obavy, či je jeho dych dostatočne svieži a príjemný. Nedopustite, aby vás dych pripravil o sebavedomie, pretože aj na tento problém existuje riešenie. Ako teda bojovať proti nepríjemnému pachu?

Základným pracovným nástrojom pri udržiavaní sviežeho dychu je samozrejme zubná kefka. Dôkladné očistenie zubov trvá tri minúty. Okrem klasického čistenia zubov je treba používať aj kefku na vyčistenie medzizubných priestorov a odstraňovať aj povlak na jazyku. Pocit sviežosti vám dodá aj mentolová ústna voda, ako pohotovosť noste v kabelke ústny sprej.

Cibuľový dych
Aj napriek tomu, čo vídame v televízii, ak si dýchnete do rúk, vlastný dych neucítite. Prečo? Pretože každý z nás  je na vlastný dych zvyknutý a nezdá sa mu ako niečo zvláštne. Samozrejme to neplatí v prípade, ak ste práve jedli cibuľu, alebo cesnak.

Výborným riešením je v intervaloch medzi čistením zubov siahnuť  po žuvačke. Mala by byť bez cukru, aby neohrozovala zubnú sklovinu. Jej výhodou je, že odstraňuje zvyšky jedál, neutralizuje ph v ústach a obmedzuje vznik zubného kameňa.

Historický kalendár: Bitka pri Smolensku či Quebecká konferencia. Čím je slávny 17. jún?

Dnes má meniny Milica. Čo sa udialo 17.6. vo svete či na Slovensku, na to sa pozrieme v historickom kalendári. Udalosti: 1812 – víťazstvo Napoleona ...

Kde sa berie?
Nepríjemný dych neprichádza vo väčšine prípadov zo žalúdka, ako si mnohí myslia. Zlý pach sa tvorí v zadnej časti ústnej dutiny, kde pôsobí mnoho baktérií. Správne čistenie zubov a ďasien by malo tento problém zredukovať. Príčinou zlého dychu, ale môže byť aj skrytý zubný kaz, alebo niektoré choroby. Ak máte podozrenie na tieto príčiny nepríjemného pachu z úst, hľadajte pomoc u lekára.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*