Výber dobrého krmiva pre mačky nie je taký jednoduchý, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pri nákupe krmiva je potrebné zvážiť niekoľko kľúčových bodov.

Pre dlhý a zdravý život svojich štvornohých miláčikov musíte zvoliť prémiové alebo super prémiové krmivo pre mačky – tieto krmivá sú kompletnou vyváženou stravou s tým najlepším zložením.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať optimálnej dennej dávke, väčšina výrobcov ju uvádza na obale. Malo by sa poznamenať, že lacné krmivo môže mať vyššiu dennú dávku, a preto je spotreba oveľa vyššia ako spotreba super prémiového krmiva pre mačky. Výhodou kvalitného krmiva sa tak stáva aj úspora, pretože ho tak rýchlo neminiete.

Prečo sa oplatí vsadiť na kvalitu?

Správna strava je pre domáce zviera dôležitejšia, ako by sa mohlo zdať. Ak mačke stabilne chýba bielkovina, vitamíny a minerály, potom je jej telo nútené neustále zapínať vnútorné regulátory, aby sa udržalo v normálnom stave. Nerovnováha živín sa však prejaví nielen na kvalite srsti, ale aj aktivite a osobnej pohode. Keď sa vyskytne nejaká choroba alebo zranenie, potom v spojení s nevhodným krmivom dôjde k okamžitému zlyhaniu tela.

O to viac to platí, ak ste dali mačku sterilizovať. V takom prípade je najlepšie vybrať z ponuky tie najlepšie granule pre sterilizované mačky.

Ako často kŕmiť?

Nielen výber vhodného krmiva, ale aj jeho objem sú pre zdravie vášho domáceho miláčika dôležité, preto by ste nemali zabudnúť aj na správne množstvo. Moderné váhy Kern vám s optimálnou dávkou určite pomôžu.

Veľa dôležitých informácií však nájdete aj na samotnom obale. Dospelým zvieratkám by ste viac ako dvakrát denne krmivo dávať nemali. Rozhodne do ich stravy nespadá ani jedlo zo stola a dôležitým doplnkom je samozrejme aj voda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *