Aké inovácie vylepšili zážitky z hrania online hier?

23. novembra 2020

Hry už vyzerajú inak ako v minulosti

Videohry prešli dlhou cestou, od svojho vzniku v 80. rokoch, ale vďaka úžasnému pokroku v ich technológiách je budúcnosť hrania ešte jasnejšia. A prečo je to tak? Nižšie je zhrnutých niekoľko najväčších pokrokov z tejto oblasti.

Technológia 3D skenovania a rozpoznávania tváre umožňuje systémom skutočne vytvoriť vašu podobu vo svete hier (takže si môžete vytvoriť vlastného avatara, ktorý vyzerá rovnako ako vy), alebo invenčne prenášať vaše vlastné výrazy do iných digitálnych výtvorov. Okrem toho by 3D kamera Intel® RealSense™ mohla vývojárom umožniť vytvárať videohry, ktoré sa prispôsobia emóciám hráča skenovaním 78 rôznych bodov na tvári človeka. Napríklad niekoľko grimás na obrazovke vašej hry znamená, že systém okamžite zníži obťažnosť hry.

Ste príliš lenivý zdvihnúť ten ovládač? Žiaden problém! Hlasovo ovládané hranie je tu už nejaký čas, ale potenciál využitia technológie v herných systémoch konečne dobehol realitu – počítače sú teraz schopné ľahko rozpoznávať hlasové príkazy od používateľa. Pomocou tejto technológie môžete nielen zapnúť a vypnúť konzolu, ale tiež môžete pomocou hlasových príkazov ovládať hranie, komunikovať na sociálnych sieťach, prehrávať výber z knižnice médií alebo prehľadávať internet, a to všetko jednoduchým rozprávaním sa so svojím herným systémom.

Hry na cloude a on-demand hranie

Namiesto vytvárania systémov videohier, ktoré si vyžadujú výkonnejší hardvér, sa vývojári snažia odľahčiť záťaž na herné zariadenie cloudom. Hry už nie je potrebné obmedzovať množstvom pamäte, ktorú môžu disky alebo konzoly ponúknuť. Používanie cloudu otvára hry až obrovské limity veľkosti servera, kde sa obrázky prenášajú na vašu obrazovku cez internet. Nie je to vzrušujúce?

Hráči už môžu sledovať a zdieľať priame prenosy z hier, ale čo tak ich hranie? Rovnako ako podobné služby na streamovanie filmov, schopnosť streamovať videohry sa stáva čoraz viac realitou a mohla by viesť k rozmachu online hier. Medzi tieto hry sa čoraz častejšie radia aj online kasínové hry, ktoré si môžete zahrať napríklad aj v Doxxbet Casino.

Už ste počuli o ovládaní pomocou gest?

Technológia Intel RealSense vám umožňuje hrať strieľačky z pohľadu prvej osoby – alebo jednoducho komunikovať s vaším zariadením – iba niekoľkými mávnutiami ruky. Takto sa môžete úplne zbaviť ovládača! Pomocou 3D kamery, ktorá sleduje 22 samostatných bodov v ruke, ovládanie gestami umožňuje používateľom spojiť sa s ich herným zážitkom pomocou prirodzených pohybov vášho tela. Napríklad hra Warrior Wave využíva technológiu RealSense, takže môžete pomocou svojej ruky (jej obrys sa zobrazí na obrazovke) priviesť skupinu starogréckych vojakov do bezpečia.

Od čias základnej 8-bitovej grafiky v hrách sme si prešli dlhú cestu. Špičkový pokrok teraz umožňuje hráčom zažiť hry v plne vykreslených svetoch s fotorealistickými textúrami. Vďaka schopnosti zvýšiť hrateľnosť s vyššou kvalitou obrazu sa zdá, že ste priamo v hre.

S takou dobrou hernou grafikou musíte mať dobrý spôsob, ako si ju užiť. Vstúpte do hrania Ultra 4K. Aj keď televízory so schopnosťou 4K (čo znamená, že musia podporovať obraz v rozsahu najmenej 4 000 pixelov) alebo 4K notebooky (napríklad Lenovo Y50 s procesorom Intel) začínali na tisícoch eur, ich ceny v poslednej dobe neustále klesali, čo z tohto formátu urobilo prípadný štandard s rýchlym grafickým vykresľovaním hier, ktoré hráme. Vďaka neprekonateľným farbám a sviežosti nie je nič iné, čo by sa tomu mohlo priblížiť. A to ste si mysleli, že rozlíšenie 1080p vyzerá dobre.

Čo je to virtuálna realita?

Hoci veľa herných konzol pre virtuálnu realitu ešte nebolo komerčne vydaných, tí, ktorí vyvíjajú displeje náhlavných súprav VR, sú pripravení poskytnúť hráčom úplne pohlcujúci herný zážitok, aký ešte nikto nevidel. Pred návratom do reality sa v hre budete môcť skutočne stratiť. Pomocou virtuálnej reality si môžete zahrať hry v takom autentickom prostredí, ako keby sa scény odohrávali priamo pred Vami.

Okrem virtuálnej reality existuje aj augmentovaná realita. Ak virtuálny svet nie je pre vás, prečo nevyskúšať niektoré hry v reálnom živote? Hry s AR sa neobmedzujú iba na televízor alebo počítač, ale umožňujú perspektívu jedinečnú pre hráča. Manévrujú s priestormi v rámci skutočného sveta a robia predmet hry použiteľným pre situácie v reálnom živote. Napríklad si zahrajte stolný hokej na svojej kuchynskej linke z ľubovoľného uhla alebo sa zapojte do niektorých hádaniek namapovaných cez prekážky na záhrade.

Či už ide o inteligentné hodinky alebo okuliare, vďaka najnovším hrám sú hry prenosné bez toho, aby boli príliš invázne. Spoločnosti, ktoré začali s používaním technológie pre fitness aplikácie, sa teraz usilujú začleniť do nich aj zábavu. Nositeľné doplnky nie sú iba rozšíreniami vášho tela, ale aj rozšíreniami herných konzol, ktoré poznáte a milujete.

S príchodom inteligentných telefónov bol herný zážitok vyňatý z arkády a obývacej izby a vložený do vašej dlane. Ako dokazuje nespočetné množstvo ľudí vo vašom rannom dochádzaní vlakom schúlených nad hrami na svojich zariadeniach, vďaka mobilnej technológii sa láska k digitálnemu hraniu rozšírila aj inam ako medzi náročných konzolových spotrebiteľov a online hráčov.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*