90-ročná Češka zmenila dedinu a umeleckú galériu vďaka ručnému maľovaniu kvetov na domy

4. októbra 2017

90-ročná obyvateľka českej dedinky Louky sa rozhodla, že svojimi vlastnými rukami a tradičným umeleckým štýlom svoje rodisko o čosi skrášli.

Agnežka Kašpárkova, bývalá poľnohospodárska robotníčka, sa rozhodla, že využije svoju lásku k umeniu a nesporné nadanie na skrášlenie svojej dediny Louky. Začala na domčeky maľovať  kvetinové vzory, inšpirované tradičným moravským umeleckým štýlom.

Napriek tomu, že si to začal všímať celý svet a stala sa tak slávnou nie len táto dedinka, ale aj sympatická dôchodkyňa, stále sa drží toho, že chce len pomáhať a tvoriť. „Ja som len umelkyňa. Len si užívam samotné maľovanie a chcem tak pomôcť našej dedinke, aby vyzerala lepšie a aby sem chodili turisti obdivovať krásy miestneho umenia a tradícií,“ hovorí čiperná pani.

Miesto plné harmónie a tých najlepších zážitkov

V každom jednom dome sa nachádza niekoľko miestností, v ktorých sa musíme snažiť si vytvoriť ideálne podmienky na bývanie. Možností, ako to dosiahnuť je naozaj niekoľko. Rýchle tem...

Aj v tomto prípade sa vek ukazuje len ako číslo. Je dobré, že niekto myslí na udržiavanie tradícií, aj keď často ide len o starších ľudí. Po návšteve tejto českej dedinky sa snáď priklonia na jej stanu aj mladší ľudia. Viete si predstaviť podobné vzory na vlastnom dome alebo vo vašom mestečku?

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*