4 jednoduché a praktické tipy, ako sa rýchlo zbaviť dlhov

29. augusta 2020

Dostala vás súčasná neľahká situácia do finančných problémov? Nestíhate plniť svoje záväzky a dlhy sa kopia? Máme pre vás riešenie.

Samozrejme, vymanenie sa z dlhov nebude vždy rýchle a ľahké, pretože záleží od situácie. Najprv musíte prevziať kontrolu nad svojimi financiami, mať jasný plán a riadiť sa ním. Uvidíte, že po čase už potom nebude vaša obľúbená pánska peňaženka „zívať“ prázdnotou.

Zabudnite na frázu „zaplatím neskôr“

Nezabudnite, že vaše výdavky nemôžu prekročiť váš mesačný príjem . Ak sa to stalo a nemôžete si dovoliť niektoré splátky včas uhradiť, ak máte na konci mesiaca dostatočný zostatok na kreditnej karte, mali by ste od nákupu nepotrebných vecí upustiť.

Vedľajšia práca je veľmi dôležitá

Pokiaľ ste sa dostali do stavu, že už nedokážete plniť svoje záväzky a dohody, treba s bankou alebo inou inštitúciou komunikovať. Na čas vám môže niektoré splátky znížiť. Počas tejto doby individuálneho finančného plánu si ale treba nájsť ďalší zdroj príjmu, pomocou ktorého sa môžete z nepríjemnej situácie dostať jednoduchšie.

Medovka je zdraviu prospešná
Ako môžete využiť medovku lekársku vo svojej domácnosti?

Výskyt medovky lekárskej vo vašej záhrade vám môže priniesť veľa možností na to, ako by ste túto bylinku mohli využiť. Určite nemusíte zostať len pri lekárskych a medicínskych účeloch, ale zar...

Nájdite si vhodný spôsob oddlženia

Pokiaľ je to predsa len neúnosné a dlhy sa nakopili do takej sumy, že vám hrozí niekoľko exekúcií, môžete využiť možnosť rýchleho oddlženia.

Ide o zhodnotenie celej situácie, z ktorej cesta von je možná len cez osobný bankrot. Aj tu treba ale  spĺňať niekoľko podmienok a naučiť sa k svojim dlhom pristupovať zodpovedne.

Sledujte, kam vaše peniaze smerujú

Začnite tým, že si zaúčtujete všetky svoje mesačné výdavky vrátane nájmu, auta, potravín a dokonca aj členstva v telocvični . Týmto spôsobom môžete získať jasnú predstavu o tom, kam vaše peniaze smerujú a či je zostávajúca suma dostatočná na splatenie dlhov. Ak je vaša spotreba vysoká a nedokážete ju svojím príjmom pokryť, musíte niekde ubrať.

 

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*