2% z daní PRE DETI Z ONKOLÓGIE – AKO sme ich použili v minulom roku a PREČO ich darovať práve nám

3. marca 2017

KOŠICE 3. marca 2017 (WBN/PR) – Rodičovská organizácia SVETIELKO POMOCI Košice vznikla na základe osobných skúseností s vážnym onkologickým ochorením a stratou dieťaťa. Organizáciu vedú dve matky, ktoré si prešli dlhou a náročnou onkologickou liečbou svojho dieťaťa následnou stratou dieťaťa. Obe dobre poznajú dané prostredie, vedia ako  a čím môžu rodinám čo najlepšie pomôcť, keďže na detskej onkológii strávili so svojim deťmi dlhý čas. Osobná skúsenosť je to najbolestnejšie, čo môže byť pri práci s onkologicky chorými deťmi a ich rodinami. Rodinám pomáhame už 11 rokov.

V minulom roku sme 2% z daní použili na tieto projekty:

DETSKÝ MOBILNÝ HOSPIC – starostlivosť o deti v terminálnom štádiu onkologického ochorenia v domácom prostredí. Starali sme sa o 6 detských pacientov, celkovo 222 dní. Navštívili sme ich 23-krát a najazdili za nimi po celom východnom Slovensku takmer 5000 km. Rodinám sa venuje multidisciplinárny tím zložený z lekárov, sestier, psychologičky a pacientskej dôverníčky.

Pre deti v domácej starostlivosti bezplatne zabezpečujeme polohovateľnú posteľ, kyslíkový koncentrátor, odsávačku, zdravotnícky materiál, zdravotnícke pomôcky, lieky a iné. Všetko im dovezieme priamo domov, kedykoľvek to potrebujú.

AUTO PRE DETI – individuálna preprava detských onkologických pacientov. Je dostupná 7 dní v týždni, 24 hodín denne. V minulom roku sme uskutočnili 470 prepráv a najazdili 69284 km.

Ostatné formy pomoci – ubytovanie v náhradnom domove Ligy proti rakovine v Košiciach, poskytovanie informácií, štartovacie balíčky pre novoprijatých pacientov, pomoc pacientskej dôverníčky, psychologičky a sociálnej pracovníčky, finančná, materiálna pomoc a morálna pomoc, užitočné publikácie pre rodičov a mnoho iného.

ĎAKUJEME za vaše 2%, ktoré darujete pre deti z onkológie

Viac informácií o našej pomoci onkologicky chorým deťom a ich rodinám rodinám nájdete na :

www.svetielkopomoci.sk

www.detskyhospic.sk

www.facebook.com/svetielkopomocino

Viac k témam: onkológia, svetielko pomoci, zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk – 2% z daní PRE DETI Z ONKOLÓGIE – AKO sme ich použili v minulom roku a PREČO ich darovať práve nám © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*